Ostatnie wpisy

Jak wykonać klejenie kamienia

Różnorodność struktur i faktur, szeroka paleta barw i wreszcie niesamowita odporność na działanie niesprzyjających czynników czynią z kamienia doskonały materiał wykończeniowy i dekoracyjny. Stosujemy go w pomieszczeniach i na zewnątrz. Świetnie sprawdza się na mniejszych powierzchniach, do tworzenia detali, ale też na rozległych przestrzeniach i w przypadku bardzo różnorodnych rozwiązań architektonicznych. Stosuje się go na blaty kuchenne, schody obudowy kominków, posadzki, ale też elewacje, ogrodzenia czy podmurówki.
Czytaj dalej

Tłuste plamy granit

Naturalne kamienie to materiały eleganckie, odporne, a tym samym cieszące się dużą popularnością. Lubimy je za uniwersalność i trwałość. Jednym ze szczególnie cenionych surowców tego typu jest granit. Wykorzystujemy go we wnętrzach na posadzki, blaty kuchenne i łazienkowe, ale z powodzeniem sprawdza się na zewnątrz jako element wykończeniowy na schodach, elewacjach, w architekturze miejskiej i ogrodowej, czy wreszcie na nagrobkach.
Czytaj dalej

Polerowanie marmuru - jak?

Marmur to twarda skała, która powstaje z przeobrażenia dolomitów lub wapieni. Jego niezwykłe właściwości dekoracyjne doceniane są na całym świecie. W Polsce wydobywa się go w Sudetach. Jest twardy, praktyczny a przy tym elegancki, efektowny i uniwersalny, więc z powodzeniem sprawdza się przy aranżacji wnętrz.
Czytaj dalej