HYDREX impregnat do granitu i marmuru

HYDREX

Środek zabezpieczający przed plamami. Do impregnacji kamienia naturalnego, nie zmienia koloru kamienia, do stosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków. Po zastosowaniu kamień nie chłonie wody i substancji oleistych nie tworzy warstwy na powierzchni.

Sposób użycia: 
Obrabiana powierzchnia powinna być sucha i czysta. Ewentualna obecność wody lub kurzu może spowodować iż efekt nie będzie równomierny. Jeśli powierzchnia jest obrabiana po raz pierwszy, należy sprawdzić działanie produktu na próbce materiału lub na niewidodznym kawalku materiału. Nanieść w sposób równomiwerny pędzlem, gąbką lub natryskowo. Nadmiar produktu powoduje powstanie na powierzchni lepkie warstwy. Natychmiast po naniesieniu usunąć ewentualny nadmiar sucha ścierką. W przypadku podłóg odczekać min. 24 godz przed wchodzeniem.

Wydajność: 10-15 m2/litr

Kamień jest surowcem, który w odróżnieniu od innych materiałów naturalnych nie wymaga dogłębnej impregnacji, takiej jak na przykład drewno. W przypadku kamienia specjalnemu zabezpieczeniu poddaje się zazwyczaj te elementy, które wcześniej poddano obróbce, wykańczaniu czy nadawaniu pożądanych form i faktur, ale nie tylko. Ochronie poddaje się też naturalne struktury, jeśli chcemy uzyskać lub wydobyć określone właściwości (np. wodoodporność).
Impregnację przeprowadza się najczęściej po to, by zamknąć maleńkie, mikroskopijnej wielkości pory w strukturze polerowanego na gładko kamienia, a tym samym zabezpieczyć ją przed wpływem i wnikaniem wgłąb różnych substancji, np. wody, oleju, brudu i innych zanieczyszczeń. Tych drobniutkich otworów kamieniarz nie jest w stanie zamknąć mechanicznie nawet najdrobniejszym pyłem diamentowym. Impregnacja kamienia może też służyć nasyceniu i pogłębieniu jego naturalnej barwy, zasklepieniu powierzchni, uzyskaniu efektu lustrzanego albo innego efektu dekoracyjnego. W ten sposób zabezpiecza się kamień o różnym przeznaczeniu: na blaty, schody, parapety, płyty tarasowe, fontanny, postumenty, podłogi (w łazienkach, na basenach i w kompleksach kąpielowych, saunach).

W sklepie Kulczycki znajdziecie Państwo wysokiej jakości środki dla kamieniarstwa, między innymi impregnat do granitu oraz innych rodzajów kamienia.

13 Przedmiotów

69,00 zł