Szpachla do kamienia Bellinzoni 1,05kg

Dwuskładnikowa żywica poliestrowa do klejenia poziomego i pionowego. Daje twardą powierzchnie, nadającą się do polerowania. Przeznaczony do klejenia marmurów, granitów, konglomeratów, itp.
Dostępna w różnych kolorach.

Sposób użycia: po wyjęciu z puszki ilości potrzebnej do natychmiastowego użycia, dodać 1-3% utwardzacza, dokładnie wymieszać i dokładnie posmarować powierzchnie łączone, które powinny być czyste i suche. Czas utwardzania przy temp. 20°C - ok. 10-15 minut. Zalecana minimalna temp. klejenia 15°C.

Uwagi: W czasie pracy należy chronić oczy i skórę przed kontaktem z wyrobem stosując rękawice i okulary ochronne. Wyrób należy stosować w miejscach przewiewnych lub pomieszczeniach intensywnie wietrzonych. Nie używać ognia w obecności preparatu. Klej należy przechowywać zamknięty. Dzieci należy chronić przed dostępem do wyrobu.

Kamieniarze na całym świecie znają sposoby na konserwację i renowację materiału, na którym pracują. Do wypełniania ubytków, klejenia pęknięć i naprawy uszkodzeń w kamiennych elementach wyposażenia wnętrz, ozdobach, konstrukcjach małej architektury ogrodowej czy nagrobkach używa się szpachli poliestrowych. Sprawdzają się one do wszystkich typów kamienia i z tego powodu stosowane są od dziesięcioleci jako uniwersalny wypełniacz.

Szpachle poliestrowe powstają na bazie poliestrów, czyli syntetycznych żywic, które mogą mieć strukturę nasyconą lub nienasyconą. Najszersze zastosowanie ma drugi typ, który sprawdza się w różnych gałęziach przemysłu: budowlanym, stoczniowym, samochodowym czy elektroenergetycznym.

Preparaty oparte na bazie żywicy są wydajne, wygodne w użyciu i niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Stąd też kleje i szpachle poliestrowe wykorzystuje się nie tylko w kamieniarstwie, ale też do naprawy karoserii samochodowych, kadłubów łodzi, poszyć dachów czy budowy kontenerów, przyczep kempingowych i zbiorników. Jest to doskonały materiał uszczelniający, więc fachowcy korzystają z niego również w tych elementach, które mają kontakt z wodą (np. przy naprawianiu grzejników, rur).

Szpachle poliestrowe, tak jak i same żywice doskonale przylegają do różnych materiałów – szkła, metalu, tworzyw sztucznych, ceramiki, drewna, czy właśnie kamienia. Są wygodne w obróbce i co ważne, dość szybko twardnieją, dając odporną na działanie czynników zewnętrznych powierzchnię, którą można polerować. Szpachle poliestrowe w naszym sklepie dostępne są w wielu różnych kolorach.


785 Przedmiotów

49,00 zł