Te skrzydlate postaci są nieodmiennie związane z wiarą katolicką. Wielokrotnie pojawiają się na kartach Biblii, od wieków funkcjonują też w kulturze. W średniowiecznych opowieściach bywały przewodnikami po zaświatach, więc ich związek z tematem śmierci wydaje się oczywisty.

Dla współczesnych nieodłącznym atrybutem anioła są skrzydła, jednak w ciągu wieków sztuka nagrobna korzystała też z innych elementów towarzyszących niebiańskim postaciom. Były to przede wszystkim kwiaty i girlandy, gałązki palmowe czy wreszcie ujęte w kształt koła (symbolu wieczności) – wieńce. Niektóre z nich rzeźbiarze wyposażali w rekwizyty, które nawiązywały do profesji pochowanego: dziłalności literackiej (księga), przemysłowej (koło zębate), muzycznej (instrument, np. lira).

Aniołki na pomnikach zaczęły pojawiać się na początku XIX wieku – zazwyczaj na grobach dzieci i tych, którzy zmarli młodo, przed wkroczeniem w dorosłość. Dzisiaj są jasnym i utrwalonym symbolem przedwczesnej śmierci malucha.

Oferowane w naszym sklepie internetowym aniołki na pomnik i inne ozdoby nagrobne wykonane są z trwałych, odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Swój pierwotny wygląd zachowują nawet wystawione na długotrwałe działanie promieni słonecznych, silnych opadów, niskich lub wysokich temperatur.