Urządzając łazienkę, zawsze głowimy się, z jakiego materiału powinny być wykonane poszczególne elementy wyposażenia, aby były jak najtrwalsze i służyły na wiele lat. Jak wiemy, łazienka rządzi się innymi prawami niż pozostałe pokoje, gdyż jest to zazwyczaj małe pomieszczenie, w którym jest wilgotno.

W dzisiejszym artykule zastanowimy się nad blatem pod umywalkę. Wielu z was wybrałoby pewnie okleinę, ze względu na niską cenę i łudząco przypominającą strukturę drewna czy inny materiał. Czy na pewno to oszczędność?

Niestety okleina źle znosi wilgotność i po jakimś czasie odchodzi od materiału. W dodatku pod umywalką jest narażona na ciągłe zachlapania, bo ciężko umyć ręce, tak aby nie spadła, chociażby kropla.

Najlepszym wyborem jest blat kamienny. Co prawda jest trochę droższy, ale świetnie znosi wilgotność (pod warunkiem, że jest zaimpregnowany). Nie straszne mu także wysokie czy niskie temperatury (gorąca lokówka). Kamień dobrze zaimpregnowany nie będzie wchłaniał wody oraz innych płynów (rozlane kosmetyki). Dodatkowo jest ogromny wybór kolorów struktur. Jest ponadczasowy- pasuje do różnych stylów.

Najbardziej wytrzymałym kamieniem jest granit, ze względu na niską porowatość. Marmur również wygląda przepięknie, jednak wymaga większej pielęgnacji.

Impregnaty chroniące przed wchłanianiem się wody:

LITHOFIN

TENAX PROSEAL

BELLINZONI XC

#LUBLIN #KAMIEŃ #IMPREGNAT