Kamień naturalny charakteryzuje się trwałością, odpornością na zabrudzenia oraz pięknym eleganckim wyglądem. Pasuje do wnętrza klasycznego, jak i nowoczesnego.

Piaskowiec to skała osadowa o dość niskiej ziarnistości. Występuje w kilku wariantach kolorystycznych, począwszy od żółtych, czerwonych po szarości. Piaskowiec wykorzystywany jest do posadzek, elewacji budynków, schodów, blatów.

Jest to kamień dużo miększy niż na przykład granit i mniej odporny na wchłanianie wody, dlatego też ważne jest, aby przed użytkowaniem dobrze go zaimpregnować specjalnymi preparatami. Poprawi to jego trwałość i ochroni przed wnikaniem wody oraz brudu. Po takich zabiegach możemy spokojnie spać bez obaw, że nasza podłoga zniszczy się poprzez codzienne użytkowanie. Piaskowiec jest kamieniem odpornym na warunki atmosferyczne, przez co nadaje się na podłogi na tarasach czy elewacje budynku.

Dużą zaletą piaskowca jest cena, która jest nieco niższa niż granitu czy marmuru. Jeśli przyłożymy się do regularnej pielęgnacji, to będziemy mogli cieszyć oko przez długi czas.

Impregnat do piaskowca:

Lithofin Podstawowa Ochrona

#LUBLIN #KAMIEŃ #PIASKOWIEC #ELEWACJA #KAMIENIARSTWO