LAMPION NA POMNIK NA NAGROBEK

Światło jest nierozerwalnie związane z symboliką chrześcijańską. Jego sakralne znaczenie nawiązuje nie tylko do postaci samego Boga, ale też życia wiecznego. Jaśniejący wśród ciemności płomień rozprasza mrok, więc bezpośrednio kojarzy się z wiarą, ale też nadzieją.

Światło zapalane na grobach to czytelna oznaka naszej pamięci, ale również oczyszczenia, odkupienia grzechów.  Tradycja zapalania światła na grobach sięga jeszcze starożytności i czasów przedchrześcijańskich. Lampki ustawiano już w Egipcie, a przede wszystkim w Rzymie. Jednak w szczególny sposób  zwyczaj ten utrwalono współcześnie. Dzisiaj nikt już chyba nie wyobraża sobie odwiedzin na grobie bliskich bez znicza. Poza zwykłymi lampkami  nierzadko decydujemy się na trwalsze  rozwiązania, takie jak lampiony na cmentarz. Zobacz też: lampiony ze stali nierdzewnej.

Ich podstawową funkcją jest niewątpliwie to, że chronią zapalone we wnętrzu światło przed zagaszeniem przez silne podmuchy wiatru lub opady deszczu. Mogą być wykonywane z różnych materiałów: metalu (stali, mosiądzu) albo kamienia, z przeszkleniami lub bez. Lampiony na cmentarz przybierają rozmaite formy i kształty. Są dostępne w szerokiej palecie odcieni, dzięki czemu spójnie dopasowują się do całej płyty nagrobnej i stanowią dodatkową ozdobę.
Solidne wykonanie dostępnych w naszym sklepie lampionów zagwarantuje funkcjonalność na lata, a wygodna budowa pokrywy pozwoli łatwo wymienić wkład. Stabilnie przymocowany do pomnika lampion na pewno się nie wywróci i nie zabrudzi płyty woskiem. Takie rozwiązanie jest też znacznie bardziej odporne na ataki złodziei.