Motyw marmuru stał się niezwykle modny i od dłuższego czasu wiedzie prym. Można go spotkać w formie tapety, doniczek na kwiaty, a nawet etui na telefon :-). Prawdziwy marmur jest niezwykle efektownym kamieniem, przez co wiele osób chętnie sięga po niego podczas projektowania przestrzeni mieszkalnej. Nie każdy, kto go wybiera wie, że znacząco różni się, jeśli chodzi o pielęgnację, od innych kamieni takich jak na przykład granit. Marmur jest kamieniem o wysokiej porowatości, co oznacza, że może wchłonąć więcej wody lub płynu w przypadku braku impregnacji. Stąd też tak ważna jest regularna impregnacja w zależności od potrzeb kamienia.

Istotną rzeczą jest również codzienna pielęgnacja. Warto zaopatrzyć się w produkty, które wyczyszczą kamień oraz odświeżą jego połysk. Dodatkowym atutem takich produktów jest również zapach. Nic tak nie poprawia humoru, jak czyste i pachnące wnętrze.

Projektując wnętrze, powinniśmy również zwrócić uwagę na naturalne właściwości kamienia i nie kierować tylko i wyłącznie panującą modą. Jeśli wiemy, że kamień jest mocno porowaty i źle reaguje z kwasami z żywności czy detergentami to powinniśmy unikać projektowania go w kuchni jako blat kuchenny.

Akemi impregnat

Tenax easywet

Akemi tripple efect

#marmur #lublin #kamien #dekoracja #wystrój #inspiracja