Kamień jest wyjątkowo odpornym materiałem. W razie zabrudzenia łatwo się czyści. Na ogół pielęgnacja tego surowca nie nastręcza większych trudności, nie jest też nazbyt skomplikowana. Niestety istnieją takie substancje jak wosk, które mogą sprawić problem.
Najważniejszą zasadą w usuwaniu parafiny jest czas. Szybkość działania jest kluczowa. Dzięki ekspresowej reakcji jesteśmy w stanie usunąć plamę niemalże w 100%. Im starsza plama, tym trudniejsze będzie jej wywabienie.
Kolejną zasadą jest dobór odpowiedniego środka. Musi być on bezpieczny dla kamienia, aby nie zrobić innych plam czy odbarwień.
Jednym z najlepszych środków do usuwania parafiny jest pasta do wosku. Zastosowanie jest bardzo proste. Należy nałożyć pastę (dość grubo, około 2 mm) bezpośrednio na plamę. Dobrze jest też zakryć szczelnie folią, aby nie dochodziło powietrze. Pastę należy pozostawić na 8-10 godzin, przez ten czas będzie wnikała w kamień. Po upłynięciu określonego czasu środek powinien ‘wyjść’ z kamienia w postaci proszku, który należy usunąć zmiotką. Jeśli plama została to zabieg, należy powtórzyć.

 Pasta OIL EX LITHOFIN

Pasta AKEMIhttps://akulczycki.pl/produkt/akemi-pasta-do-wosku-250ml/