Marmur uchodzi za jeden z piękniejszych surowców, wykorzystywanych w kamieniarstwie. Kamień ten jest bardzo wymagający oraz trudny w utrzymaniu. Łatwo go uszkodzić, więc jako blat w kuchni nie jest polecany. Nie jest również polecany do łazienek, bo woda czy chemia sprawiają, że łatwo się matowi. Jest podatny na różnego rodzaju zaplamienia, zarysowania dlatego wiele osób odwraca się od marmurów.

Alternatywą stał się aglomarmurktóry jest stworzony z odpadów marmuru zalanych żywicą poliestrową z dodatkiem różnych pigmentów. Dzięki temu istnieje duży wybór kolorystyczny i nawet najbardziej wybredna osoba znajdzie coś dla siebie. Wykorzystywany jest do blatów kuchennych, schodów, parapetów. Dodatkowym atutem jest wytrzymałość tego materiału. Nie zarysowuje się, jest odporny na powstawanie plam, dlatego z powodzeniem możemy użyć go w łazience czy kuchni. Brak zdolności do pochłaniania wilgoci oraz odporność na zróżnicowane warunki atmosferyczne sprawiają, iż możemy wykorzystać go jako elementy elewacyjne domu lub tarasu. Jednym z kluczowych zalet jest też cena, która jest dużo niższa niż cena naturalnego marmuru.

Codzienna pielęgnacja nie przysporzy nikomu trudności, gdyż na co dzień wystarczy przetrzeć powierzchnie samą wodą z delikatnym detergentem (płyn do mycia). O powierzchnie syntetyczne również trzeba dbać tak jak w przypadku tych z kamienia naturalnego. Należy pamiętać o regularnej impregnacji. Można wykorzystać do tego produkt przeznaczony do marmurów lub konglomeratów. Jeśli nie będzimy o tym zapominać, to będziemy wiele lat cieszyć oko naszym aglomarmurem 🙂

Akemi przeciwplamom

Akemi pogłębiacz koloru

Akemi podstawowa ochrona

Przed zastosowaniem należy pamiętać o próbie na niewidocznym kawałku

fot./ https://www.oknakonieczny.pl/wp-content/uploads/2019/08/AdobeStock_171162489-min.jpeg