Ponieważ stal nierdzewna jest jednym z najtrwalszych materiałów. Dzięki zawartości chromu (przynajmniej 11%), jest odporna na niszczenie i korozję — stąd jej szerokie zastosowanie między innymi w budownictwie, przemyśle, architekturze, elektronice, a także dekoracji wnętrz. Posiada także zdolność odbudowy w przypadku niemechanicznego i mechanicznego uszkodzenia, wystarczy bowiem, że zostanie wystawiona na choćby niewielkie działanie tlenu, a będzie mogla ‘zaleczyć rany’.

Innymi zaletami stali nierdzewnej jest to, że jest bardzo wytrzymała i nie zmieni swojego wyglądu przez wiele, wiele lat. Nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych stal pozostaje nienaruszona, gdyż wytrzymuje bardzo niskie i bardzo wysokie temperatury powietrza (nawet do 300 stopni!). Jest odporna na wodę, parę wodną oraz wilgoć zawartą w powietrzu. Materiał jest sztywny, stąd też może być wykorzystywany do różnych konstrukcji. Ponadto stal bardzo łatwo się czyści, nie wymaga żadnej specjalnej konserwacji. Jest przyjazna dla środowiska, gdyż poddaje się całkowitemu recyklingowi. Dzięki jej plastyczności łatwo podlega obróbce oraz w prosty sposób można osiągnąć różne kształty i wykonać wiele elementów. Istnieje duży wybór rodzajów powierzchni: szlifowane, lustrzane, matowe itp. Dodatkowo stal nierdzewna jest bardzo elegancka, pięknie się błyszczy, dlatego też chętnie wykorzystywana jest do dekoracji wnętrz czy jako ozdoby na pomnik.

Nasza firma zajmuje się produkcją ozdób nagrobnych ze stali nierdzewnych, dlatego możemy dać gwarancję waszego zadowolenia.